şantiye çevresinin galvanizli sac ile çevrilmesi

24.09.2022
685
şantiye çevresinin galvanizli sac ile çevrilmesi

Trapez sac çit, geleneksel çözümlere ilginç bir alternatiftir. Bu tür çitler, yalnızca bir şantiye veya sanayi bölgesini çitlemek için ucuz bir yol olarak değil, aynı zamanda ev çitleri olarak da kendilerini kanıtlayacaktır.

Sac metal, endüstriyel bir işlemde şekillendirilmiş bir metaldir, bükülebilir ve çeşitli şekillerde kesilebilir. Bu malzemeden sadece çitler değil, birçok eleman yapılır. Levhalar, örneğin alüminyum, çelik, nikel veya titanyum gibi çeşitli metal türlerinden yapılır.

OSB Trapez Çevreleme; inşaat sektöründe şantiye alalını güvenli hele getirmek için yapılan saha kapatma işlemidir. OSB trapez çevreleme işlemi hem kötü görüntüyü engeller, hem de çevrede oluşabilecek olası kazalara engel olur. Sağlam ve uzun ömürlü olması, hafif olması, depo ve şantiyelerde az yer kaplaması ve pratik montaj imkanı gibi özelliklerinden dolayı tercih edilmektedir. OSB de özellikle esnek yapısı ve dekoratif görünümü nedeniyle tercih edilmektedir.

OSB trapez çevreleme uygulamasında tercihinize göre renk ve form çeşitliliği sağlanmaktadır. Sac malzemesi, geri dönüşümlü özelliği ile çevre dostudur. Bu malzeme aynı zamanda çatı ve cephe kaplamalarında, prefabrik yapı imalatında, akaryakıt istasyonlarında, baraka yapımında, hava alanlarında, endüstriyel tesislerde, otoparklarda, stadyumlar ve hangarlarda saha kapatma, duvar ve tavan kaplaması olarak da tercih edilmektedir.

Trapez sac, yetkisiz erişime karşı koruma sağlayan çok popüler bir malzemedir. Bu çözümün ana avantajı fiyat / kalite oranıdır.

En çok sanayi bölgelerinde kullanılan trapez sac pano aynı zamanda yol kenarlarında, sitelerde, park ve bahçelerde yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Güvenlik kaygısı yaşanılan durumlarda trapez sac panoların üst bölgelerine dikenli veya jiletli teller geçirilebilir. Renk olarak en çok gri veya yeşil renkte olan trapez sac panolar kullanışlı bir kaplama ürünü olarak ön plana çıkarlar.

Trapez levhalar, trapez şeklinde kesilmiş oluklu levhalardır. Eskrim için kullanılan böyle bir levhanın kalınlığını tanımlayan standartlar yoktur. Çoğu zaman daha belirli bir tarih için çit oluşturacak olan çitleri, evsel, daha dekoratif ve inşaat / endüstriyel olmak üzere iki türe ayırmak mantıklı olacaktır.

Galvanizli trapez sacdan yapılmış çitler çoğu şantiyede görülebilir. Yetkisiz erişimi önlemek için şantiyeyi kapatıyorlar. Bu tür çitlerin montajı ve sökülmesi kolaydır ve en ucuzları arasındadır.

Ev çitleri durumunda, daha dayanıklı diğer metallerden yapılmış trapez sac kullanılır. Bu tip çitlerde kullanılan sacın hava şartlarına dayanıklı olması gerekmektedir. Çit üreticileri, bahçe koşullarına uyarlanmış çitler sunar.

Trapez sacın avantajı sıradan düz saca göre daha iyidir, rüzgara karşı daha iyi koruma sağlayacaktır.

Trapez sacın boyanması çok kolaydır, bu nedenle binanın cephesi ile uyum sağlayabilir.